BLOG

Po atakach z 11 września rozpoczęła się pierwsza globalna wojna XXI wieku, wojna z terrorem. Była to także pierwsza prawdziwie medialna wojna, w której zmagania sił koalicji były szeroko transmitowane i relacjonowane, także przez internet. Nie minęło wiele czasu, gdy amerykańscy strzelcy, których prawo do posiadania broni palnej chroni druga poprawka do konstytucji, zapragnęli mieć broń jak najbardziej zbliżoną do tej, której używali amerykańscy komandosi w Afganistanie i Iraku – karabinek M4A1.

Broń palna jest narzędziem wystawionym na szczególne obciążenia mechaniczne i termiczne. W połączeniu z trudnymi warunkami użytkowania może to doprowadzić do szybkiego zużycia i utraty funkcjonalności broni, szczególnie w przypadku nieodpowiedniego czyszczenia i pielęgnacji.
Wbrew powszechnej opinii dostęp do broni palnej w Polsce nie jest tematem tabu. W ustawie z 21 maja 1999r o broni i amunicji czytamy że, każdy pełnoletni, zdrowy i niekarany obywatel może ubiegać się o pozwolenie na broń do celów sportowych. Odrobina determinacji, pokory,wytrwałości oraz chęci, przydadzą się nie tylko do przejścia podstawowych procedur, będą także niezbędne do szlifowania umiejętności i zdobywania coraz lepszych wyników w obowiązkowych zawodach strzeleckich.

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć o gazach pieprzowych.

Czym jest gaz pieprzowy? Jest to środek chemiczny, potocznie nazywany gazem łzawiącym (lakrymator), którego substancją czynną jest kapsaicyna (OC, zawartość do 15%). Służy obezwładnianiu przeciwnika i nie jest gazem paraliżującym, jego użycie przez osoby prywatne jest dopuszczalne wyłącznie do obrony koniecznej. W myśl ustawy o broni i amunicji jest bronią, nie wymagającą pozwolenia i dozwolony dla osób pełnoletnich.

Popularność platformy AR-15 w ostatnich latach rośnie błyskawicznie, przekraczając granice USA. Boom na „aery” nie ominął także naszego kraju, gdzie są one coraz powszechniejszym widokiem na zawodach i strzelnicach, wypierając poczciwego „kałacha”. Do dostępnych na naszym rynku modeli dołączyły właśnie karabinki Cobalt Kinetics - stworzone od podstaw dla najbardziej wymagających strzelców – łączące najwyższej klasy komponenty z prawdziwą innowacją - niczym najlepsze samochody sportowe.